Mgr. Simona Balko, Dis. (*1984)

Na konzervatoři v Pardubicích vystudovala obor sólový zpěv, poté pokračovala ve studiu na Univerzitě Hradec Králové a to v oborech sólový zpěv, německý jazyk a hudební kultura se zaměřením na vzdělávání. Část studia strávila v Německu na univerzitách v Eichstättu, Drážďanech a Bayreuthu.

Už při studiu vystupovala v divadle v Pardubicích. Poté začala působit v nejrůznějších souborech a ansámblech, zabývajících se především interpretací renesanční a barokní hudby, jako jsou Cum Ardore, Ensemble Inégal nebo Duo Flowers. Pravidelně vystupuje po celé ČR v rámci projektu Filharmoniště, určeného pro maminky s dětmi. Věnuje se také aktivně herecké činnosti, od roku 2011 je členkou pražského divadelního souboru Geisslers Hofcomoedianten, který se zaměřuje na barokně-divadelní styl. 

Kromě výuky zpěvu se věnuje také terapii hlasem a vede ženské pěvecké skupiny, zabývající se interpretací především českých, moravských a slovenských lidových písní. 

Pracuje mj. jako produkční a found raisier pro Hudební divadlo dětem z Hradce Králové, které vozí svá představení do divadel, škol a školek po celé ČR.

 

↑ Nahoru