Kateřina Paterová, DiS.

Od dětství se věnovala hře na housle u pí. uč. Květoslavy Hasilové na ZUŠ v Mostě kde získala na soutěži v oblastním kole ZUŠ 1.místo a v Prag junior note získala čestné uznání. V letech 1993 – 2001 byla členkou houslového souboru „Campanella“, který vedli manželé Květoslava a Zdeněk Hasilovi. Soubor se zúčastnil několika soutěží- soutěž v souborové hře v Liberci, kde obdrželi 1. místo a cenu za interpretaci, v soutěži Concerto Bohemia 1. místo (laureát soutěže), Mezinárodní soutěž PRO ARCHI v Jeseníku 3. místo. V roce 2000 se stala studentkou Teplické konzervatoře u prof. Jiřiny Dlouhé. Hrála ve školním orchestru a několikrát hostovala jako výpomoc v Severočeské filharmonii. Od roku 2006 učí na ZUŠ Zruč nad Sázavou.