Exkurze VO – Praha: Karlův most, Anežský klášter

V úterý 26. 3. uspořádal VO exurzi zaměřenou na umění českého středověku a rané renesance. Vydali jsme se po stopách Anežky Přemyslovny a zároveň jsme se tématicky pohybovali v době velikonoční. V Muzeu Karlova mostu v Křižovnickém klášteře byla kromě stálé expozice zaměřené na stavbu Karlova mostu také část věnovaná sakrálnímu umění s tématem ukřižování a Velikonoc a v expozici Národní galerie v Klášteře sv. Anežky české jsme absolvovali vynikající komentovanou interaktivní prohlídku s podtitulem „Proč slavíme Velikonoce“. Na začátku jsme ovšem podnikli plavbu po Vltavě v okolí Karlova mostu s výkladem zaměřeným na historii stavební památky. V muzeu Karlova mostu jsme měli další dvouhodinovou vyčerpávající komentovanou prohlídku zaměřenou na stavitelství a sochařství. Po krátké přestávce na oběd jsme pokračivali v Anežském klášteře. Naši žáci se setkali s velkou řadou informací a podnětů a díky erudovaným pro věc zapáleným průvodcům mohli pocítit nadšení pro staré umění a achitektuturu. Sami žáci velmi pěkně spolupracovali a lektorkou a mile překvapili svými znalostmi. Exkurze splnila naše očekávání a budeme tak moci na základě nových poznatků dále rozvíjet vlastní práci. Počasí nám přálo a ke komfortu výpravy přispěl také skvělý autobus dimenzovaný právě pro naši skupinu. Děkujeme ZUŠ a spolku rodičů a přátel ZUŠ za podporu naší akce.