Jankulová Veronika, DiS.

Veronika se narodila v roce 1981. Od šesti let začala docházet na hodiny kytary do tehdejší Lidové školy umění k J. Fremlovi. Aktivně se zúčastnila několika kytarových soutěží vyhlášených v České a Slovenské republice. Mezi její největší úspěch patří vítězství ve finále národního kola kytaristů Základních uměleckých škol z celé České republiky. Druhý stupeň Základní umělecké školy dokončila v roce 1999 závěrečným koncertem. V letech 1995 – 1999 studovala Střední pedagogickou školu v Čáslavi (obor předškolní a mimoškolní pedagogika). Po maturitní zkoušce začala pracovat jako učitelka hry na kytaru a hudební nauku v Základní umělecké škole Ledeč nad Sázavou. Od roku 2000 působí pedagogicky v naší Základní umělecké škole a současně dochází na šestileté studium hry na kytaru na pardubické konzervatoři u profesorů Anny Lauterbachové, Stanislava Juřici a Petra Saidla. Toto studium v roce 2007 zakončí absolutoriem. Vzhledem k mladému věku je na začátku své profesní dráhy. Přesto má již několik talentovaných žáků, kteří se pravidelně zúčastňují/zúčastnili všech kytarových soutěží vyhlášených v České a Slovenské republice jmenujme například Terezu Mandelíkovou (v současnosti studuje Konzervatoř v Českých Budějovicích), Kristýnu Viktorovou, Lucii Tvrdíkovou a Kristýnu Nulíčkovou.