Muzikál "Eliška Smiřická" v Jičíně, od 17. do 19. května 2016

Tři květnové dny od 17. do 19. května 2016 měli všichni žáci naší školy možnost navštívit muzikál Eliška K. Smiřická, který nacvičila jičínská základní umělecká škola k oslavě Valdštejnských slavností.

Děti mohly vidět výsledky systematické dvouleté práce svých vrstevníků a jejich pedagogů ze všech oborů základní umělecké školy, tj. výtvarného, dramatického, tanečního a hudebního, spojených v jeden výsledný projekt profesionální úrovně. Na jevišti se vystřídalo v kulisách, které vytvořili sami žáci, 60 účinkujících za doprovodu autentické hudby v podání školního symfonického orchestru čítajícího 53 žáků.

Věříme, že představení bylo pro naše žáky inspirativním, motivujícím a nezapomenutelným zážitkem.

Spolek uhradil cestovné za čtyři autobusy, které byly vypraveny jak ze Zruče nad Sázavou, tak z odloučených pracovišť školy, tj. Dolních Kralovic, Čechtic, Trhového Štěpánova, Zbraslavic a Kácova.

Jana Šimková

Přijímací talentové zkoušky - středa 29. srpna od 14.00 do 17.00